KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565148
nr 1556 5148
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 20:03:00
1.500 kr
Lennart Wickström
Läs mer om Lennart Wickström